آشنایی با شهر پوخارا یا پکرا در نپال

0

دومین شهر مهم نپال با جمعیتی بالغ بر 260 هزار نفر پوخارا نام دارد. این شهر در 200 کیلومتری غرب کاتماندو و در منطقه جغرافیایی آناپورنا قرار ‫دارد.

شهر پوخارا به دلیل قرار داشتن در کنار کوه های 8 هزار متری معروفی همچون آناپورنا، ماناسلو و دائوالگیری یکی از اولین گزینه ها برای گردشگرانی است که ‫می خواهند به مناطق کوهستانی بروند.

وجود شهر پوخارا در کنار این سه کوه هشت هزار متری، دورنمای بسیار بی نظیری از این مناطق را برای گردشگران نمایان ‫می کند. یکی از جاذبه های پوخارا عکاسی از این پانورامای دیدنی در طلوع ‫خورشید از فراز تپه های شمال پوخارا است.

‫پوخارا در میانه ی مسیر ارتباطی چین و هند است و به ‫همین دلیل همنشینی زیبایی از فرهنگ های هندی و‫ تبتی به همراه معابد رنگارنگ در این شهر وجود دارد ‫و محل مناسبی برای عکاسانی است که علاقه مند به ‫عکاسی از موضوعات فرهنگی، مذهبی و اجتماعی. ‫این شهر از یک سو در کنار دریاچه ی زیبای فوا قرار دارد و از دیگر سو تپه های بلند سارانگوت بر آن مشرف هستند و این دو عارضه طبیعی محلی شده اند برای فعالیت های مختلف ورزشی و تفریحی همچون قایق سواری، پاراگلایدر، کایت و …

خدمات گردشگری در پوخارا با قیمت هایی به مراتب پایین تر از دیگر کشورها ‫در اختیار گردشگران قرار می گیرند.

دریاچه “فوا” واقع در پکرا بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می کند. قایق سواری یکی از جاذبه هایی است که از زمان های گذشته، اشخاص می توانستند در تمام طول روز انجام دهند. “فوا” با مساحتی در حدود 150*4 کیلومتر، دومین دریاچه بزرگ نپال است. ساحل شرقی آن که به “بایدام” معروف است، مرکز فعالیت های توریستی پکرا است در حالی که ساحل دیگر بکر و غیرمسکونی باقی مانده است.

برای آشنایی با سایر فعالیت هایی که در پخارا می توان تجربه کرد به این لینک مراجعه کنید.

نظر خود را بیان کنید