پخارا نگینی در دل هیمالیا

0

نپال یکی از نقاط دیدنی و توریستی دنیاست و نگین نپال پکرا (پخارا) است.

دره پکرا (پخارا) – نگین میانه غربی نپال – یکی از جاذبه های توریست های سراسر دنیاست. رشته کوه های جداب آناپورنا در پس زمینه و آرامش نهفته در 3 دریاچه فوا، روپا و بگناس، پکرا را به مقصدی بی نظیر برای ریلکسیشن تبدیل کرده است. در سال های اخیر دره پکرا به عنوان مقصدی برای ورزش های ماجراجویانه مثل پاراگلایدر و هواپیماهای فوق سبک شناخته شده است. جذابیت هایی همچون قایق سواری، پرنده نگری، ترکینگ و دوچرخه سواری کوهستان همگی در پکرا یافت می شوند.

پکرا در صدر جدول اماکن نپال که باید دیده شود قرار دارد. توریست هایی که سفر طولانی مدت به نپال دارند، از این دره مشهور که 3 دریاچه دارد بازدید چندمنظوره می کنند.

محدوده توریستی پکرا بیشتر تحت عنوان “کرانه پکرا” شناخته می شود که کاملا از شهر پکرا جدا است. ساحل که تا کنار دریاچه فوا گسترده شده و یادآور “تامل” است، فضایی وسیع تر و ازدحامی کمتر به نسبت تامل دارد. همه این موارد باعث می شود که پکرا لذت بخش تر و آرام بخش تر از مشابه آن در کاتماندو باشد. دره جادویی پکرا با حضور چشمگیر کوه “ماچاپوچار” (کوه دم ماهی) در پس زمینه اش، دروازه ای به منطقه آناپورنا است جایی که یک “ترکر” می تواند بسیاری چیزها بدست آورد.

پکرا همچنین مکانی ایده آل برای ورزش های ماجراجویانه است. از جمله: رفتینگ، پاراگلایدینگ و هواپیماهای فوق سبک. جوآرام سواحل دریاچه فوا به کوهنوردی که روزها در یکی مسیرهای رایج آناپورنا از تپه ها و کوه ها بالا و پایین رفته، فرصتی برای استراحت می دهد. رستوران ها و بارهای شلوغ اماکنی هستند که همه به دنبال ایجاد رابطه هستند، جایی که داستان های طولانی و تجربیات واقعی زندگی با افراد کاملا غریبه به اشتراک گذاشته می شود.

نپالی های مهربان باعث می شوند که توریست ها حس کنند در خانه خود هستند تا جایی که بسیاری از توریست ها مدت طولانی در نپال می مانند و سال های بعد نیز برای دیدار با دوستان نپالی و تمدد اعصاب باز می گردند. زیبایی های جادویی پکرا سوژه بسیاری از سفرنامه نویسان بوده است. هوای خوب، پس زمینه شگفت انگیز قلل برفی، دریاچه های آرام و سرسبزی محیط، پکرا را به “نگینی در دل هیمالایا” محلی با زیبایی های طبیعی منحصربه فرد بدل کرد.

کوه “ماچاپوچار” (6977 متر) بر هر دلداده ی طبیعتی تأثیری مسحورکننده می گذارد و دریاچه فوا حسی جادویی از صلح را القاء می کند، پکرا که به دلیل ارتفاع کمتر، گرمتر از کاتماندو است، در زمستان آب و هوایی معتدل دارد دارای پوشش گیاهی و جانوری غنی است که آن را محلی ایده آل برای پرنده نگری می سازد. پکرا بر روی مسیر بازرگانی مهم مابین هند و تبت قرار دارد. امروزه، قاطرهای تربیت شده کالاها را ار مناطق دوردست هیمالایا از جمله “موستانگ” به کمپ هایی که در خارج پکرا درست شده، می آورند. مردم این ناحیه غالبا “ماگار”ها و “گورونگ”ها هستند. کشاورزان سخت کوشی که به دلیل شجاعت شان و شهرت جهانی سربازان سلحشور و خشن “گورکا” شناخته شده هستند. دیگر قوم معروف این منطقه “تاکالی”ها هستند که به دلیل کارآفرینی شان شناخته شده اند. در سراسر جاده های ترکینگ منطقه آناپورنا چایخانه های زیادی را اداره می کنند.

نظر خود را بیان کنید