نپال سرزمینی با جاذبه های گردشگری فراوان

0

در این مطلب می خواهیم چند دلیل برای شما بیاریم که نپال می تواند مقصد گردشگری بعدی شما باشد.

بیشتر مردم زمانی که به دنبال انتخاب مقصدی برای گردشگری هستند به شهرت و شلوغی آن مکان توجه می کنند این در حالی است گاهی در جاهایی از دنیا که شاید شهرت چندانی هم نداشته باشند می توان زیباترین مناظر را دید.

1. منطقه آناپورا در نپال قرار دارد. آناپورا یکی از بهترین مسیرهای کوهپیمایی در جهان است. منطقه آناپورا یکی از مرطوب ترین و پر باد ترین مناطق نپال است.

2. هفت قله از بلندترین قله های جهان در نپال قرار دارند. همه این قله ها بیش از هشت هزار متر ارتفاع دارند. زمانی که به نپال بروید احساس می کنید بر بام دنیا قرار دارید.

3. بیش از 856 گونه پرنده در این کشور وجود دارد. در واقع 10 درصد کل پرنده های جهان در نپال زندگی می کنند.

4. نپال مقصد خوبی برای آنهایی که سرشان برای ماجراجویی درد می کند، است. قایق سواری، کوهنوردی، شکار، بالن سواری، پرش از ارتفاع با طناب، رفتینگ و چتربازی تفریح هایی هستند که می توانید در نپال آن ها را انجام دهید.

5. نپال خانه چند اثر جهانی ثبت شده در یونسکو است. معابد مختلف تاریخی و قدیمی در نپال وجود دارد.

6. سفر به نپال بسیار مقرون به صرفه است. شما در نپال می توانید با روزی 10 دلار سفری خوبی داشته باشید و با 18.5 دلار هم می توانید یک اتاق خوب در یک هتل تمیز پیدا کنید.

7. نپال سرزمینی است که دریاچه های بسیار زیبایی دارد. منبع اکثر این دریاچه ها یخچال های طبیعی است.

8. نپال کشوری است که در آن شما می توانید هر ارتفاعی را تجربه کنید. برخی نقاط این کشور 60 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و برخی قسمت های دیگر 8 هزار متر.

9. در نپال بیش از 35 قوم مختلف زندگی می کنند. این یعنی فرهنگ ها، مذاهب، غذاها و آداب و رسوم مختلف. نپال تنها جایی در دنیاست که مردم آن کوماری الهه زندگی را پرستش می کنند.

10. دره کاتماندو در دامنه کوه هیمالیا قرار دارد. بافت شهر کاتماندو شامل دو بخش است. مرکز شهری با معابد و بناهای یادبود و دیگری بخشی که بسیار قدیمی است و بناهای تاریخی بودایی در آن قرار دارد و به نظر می آید متعلق به قرن سوم قبل از میلاد باشد.

نظر خود را بیان کنید