طبیعت گردی و گردشگری در نپال

0

نپال کشوری آسیایی است که با جمعیتی حدود 27 میلیون نفر در شمال کشور هندوستان و جنوب چین و تبت قرار دارد.

این کشور دارای 14 استان و سیستم حکومت آن جمهوری است و جالب است بدانید که پرچم این کشور تنها پرچمی در جهان است که به شکل مثلث طراحی شده است.

نپال دارای مردمانی بسیار مهربان و خونگرم است که همواره با گردشگران به مهربانی و احترام برخورد می کنند و در مقابل هیچ توقعی ندارند و همچنان زندگی ساده و پر جنب و جوشی را سپری می کنند.

از نظر آب و هوایی نپال دارای دو ناحیه متفاوت حاره ای و کوهستانی است. در جنوب این کشور و در سرزمین های کم ارتفاع،جلگه های سرسبز و جنگل های حاره ای مرطوب و انبوه و در شمال این کشور کوه های سر به فلک کشیده هیمالیا قرار دارند. بلندترین قله جهان، یعنی اورست با ارتفاع 8848 متر در شمال این کشور و در مرز مشترک نپال و تبت وجود دارد.

به غیر از ورزش کوهنوردی و صعود قلل مرتفع هیمالیا، وجود رودخانه های بی شمار و پرآب و همچنین جنگل های گرم و مرطوب باعث شده تا این کشور به قلب طبیعت گردی آسیا تبدیل شده و هر ساله گردشگران زیادی ‫را جهت کارهای ماجراجویانه از سراسر دنیا به خود بکشاند، فعالیت هایی همچون راهپیمایی و پیاده روی در مناطق ‫زیبای کوهپایه ای، بازدید از پارک های ملی و حیات وحش و سافاری، رفتینگ یا قایق سواری در رودخانه های ‫خروشان، دوچرخه سواری، بانجی، پاراگالیدر و بسیاری از ورزش های ماجراجویانه دیگر.

کاتماندو پایتخت کشور نپال، شهر معابد، شلوغی و مرتاض های خیابانی، شهری بسیار بزرگ و پر جمعیت با حدود دو و نیم میلیون نفر جمعیت که در ارتفاع 1350 متری از سطح دریا قرار ‫دارد. این شهر در کنار رودخانه مقدس بگماتی قرار دارد که مردم شهر مرده های خود را در کنار آن می سوزانند و خاکستر اموات شان را به آب می سپارند. این مراسم یکی از جاذبه های عکاسی برای گردشگران این شهر است!

‫وجود بازارهای فراوان محلی با دستفروش های خیابانی، معابد جذاب بودایی و هندو، جشن مقدس رنگ پاشی و … ‫گردشگران زیادی را به این شهر جذب می کند.

نظر خود را بیان کنید