جاذبه های گردشگری نپال

0

جاذبه های گردشگری نپال به سبب دارا بودن قله ی اورست و هفت قله ی بزرگ دیگر، کوهنوردان بسیاری را مجذوب خود کرده است.

نپال به دلیل بهره بردن از جاذبه های گردشگری تاریخی از جمله معابد بودایی و کوه های سر به فلک کشیده رشته کوه های هیمالایا از جمله قله اورست و همچنین هزینه پایین گذراندن تعطیلات در این کشور، همواره مورد علاقه گردشگران بوده است. این کشور مقصد مناسبی نیز برای علاقه مندان به کوهنوردی، دوچرخه سواری و پرواز با هواپیماهای سبک است.

جاذبه های گردشگری نپال به سبب دارا بودن قله ی اورست و هفت قله ی بزرگ دیگر، کوهنوردان بسیاری را مجذوب خود کرده است. علاوه بر کوهنوردان، سالانه هزاران هزار گردشگر و جهانگرد خارجی برای بازدید از زیبایی های تاریخی و طبیعی نپال به این کشور سفر می کنند.

نپال یکی از کشورهای آسیایی است که در شمال کشور هندوستان قرار دارد. پایتخت کشور نپال کاتماندو نام دارد. این کشور در حدود 27 میلیون نفر جمعیت دارد و مردم آن به زبان نپالی حرف می زنند. واحد پول کشور نپال، روپیه نام دارد.

مکان های قدیمی و شگفت انگیز، پاگوداهای (معابد بودایی) و استوپاهای (مقبره های بودایی) حجیم یادآور عصر طلایی معماری نپال هستند. این بناها به دست صنعت گران نوار (ساکنین اصلی دره کاتماندو) ساخته شده اند.

سه شهر کاتماندو، پاتان و بختاپور دارای اهمیت تاریخی هستند و یادبود هایی عظیم هنری و با ارزش فرهنگی در آن به جا مانده اند. در هر محل معابدی به چشم می خورند که به ساحت ایزد یا ایزد بانوان تقدیم شده اند. بیش ترین نقاط جذب گردشگر محوطه های میراث جهانی پاشوپاتینات، سوویام بونات، بودهانات، چانجونارایان و میدان دوربار واقع در کاتماندو، پاتان و بختاپور هستند.
نپال

صنایع دستی یکی از صادرات اصلی نپال است که عمدتا محصولات فلزی و کنده کاری روی چوب است. اهالی نوار سنت های باستانی حکاکی روی سنگ، چوب و فلز را که از نیاکانشان به ایشان منتقل شده، همچون امری مقدس می انگارند. برخی از بهترین هنرها و صنایع نپالی به شکل حکاکی روی چوب، مجسمه های فلزی، جواهر، چاقوی معروف گورخا (خوکوری)، سفالینه، کاغذهای برنجی دست ساز، تانگ کا و پائووا، فرش های پشمی و پوشاک عرضه می شوند.

نظر خود را بیان کنید