فعالیت هایی که در پخارا می توان تجربه کرد

0

نپال یکی از نقاط دیدنی و توریستی دنیاست و پکرا (پخارا) نگین نپال محسوب می شود.

موتورسواری

هیچ چیز را نمی توان با هیجان درنوردیدن دره بر روی موتور مقایسه کرد. با زیبایی طبیعی شگفت انگیز اطراف پکرا، موتورسواری، ماجراجویی همراه با هیجان است. محلی های مهربان سفر را دلنشین می سازند و فرد می تواند در گستره نامحدود دره ماجراجویی کند. تمام چیزی که شما برای اوقاتی خوش نیاز دارید یک دوچرخه خوب و نقشه ای قابل اعتماد است.

قایق سواری

دریاچه “فوا” واقع در پکرا بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می کند. قایق سواری یکی از جاذبه هایی است که از زمان های گذشته، اشخاص می توانستند در تمام طول روز انجام دهند. “فوا” با مساحتی در حدود 150*4 کیلومتر، دومین دریاچه بزرگ نپال است. ساحل شرقی آن که به “بایدام” معروف است، مرکز فعالیت های توریستی پکرا است در حالی که ساحل دیگر بکر و غیرمسکونی باقی مانده است.

دو دریاچه دیگر “بگناس” و “روپاتال” در 15 کیلومتری خارج پکرا در انتهای جاده ای که بزرگراه کاتماندو پایان می یابد، واقع شده اند. این دو دریاچه که علیرغم زیبایی شان، کمتر مورد بازدید قرار می گیرند، برای قایق سواری مناسب و مکانی ایده آل برای کسانی که در جستجوی آرامش و آسایش هستند. هر قایق می تواند به میانه دریاچه یا کناره دیگر دریاچه که سرسبزتر و آرام تر است، برود.

شنا در یک روز آفتابی گرم می تواند نکته جالب توجه اقامت شما در پکرا باشد. اجاره قایق به صورت روزانه یا ساعتی نیز ممکن است. انتخاب جالب دیگری که دارید این است که با یک قایقران دورتر رفته و مسیر خود را برای ماجراجویی بیشتر ادامه دهید. چنانچه بخواهید زمانی را انتخاب کنید، بهترین زمان برای قایق رانی در پکرا زمستان بین اکتبر تا فوریه است، زمانی که آسمان صاف است و کوه ها سایه شان را بر آب های آرام دریاچه افکنده اند.

هواپیماهای فوق سبک

با یک هواپیمای فوق سبک صعود کنید و منظره ای وسیع را بر فراز پکرا نظاره کنید. با این سواری نشاط بخش، مناظر کوهستانی پشت سر و چشم انداز دریاچه از بالا را مشاهده می کنید. پروازهای فوق سبک از فرودگاه پکرا و بین ماه های سپتامبر لغایت ژوئن اداره می شود. این هواپیماها می توانند بر روی زمین مسطح یا حتی جاده خاکی و در اماکنی که حرکت کردن برای سایر هواپیماها خطرناک است، بلند شده و فرود بیایند. این هواپیماها که ظرفیتی محدود دارند (2 صندلی، یکی برای مسافر و دیگری برای خلبان) می توانند ساعت ها پرواز کرده و تا ارتفاع 5000 متری بالا بروند.

پاراگلایدر

یکی از پرطرفدارترین ورزش های ماجراجویانه کوتاه مدت، زیرا که هیچ چیز بین شما و منظره ی اطراف تان وجود ندارد. در فاصله بین هیمالایای باشکوه و مناظر پایین دست روستاها، صومعه ها، معابد، دریاچه ها و جنگل ها قرار گرفته اند که یک چشم انداز مشرف و شگفت انگیز را ارائه می دهند.

ماهیگیری

برای یک ماهیگیر، دریاچه هار پخارا معنی خاصی دارد؛ دریاچه ها ممکن است بزرگ ترین صید او را در برداشته باشند. وسایل ماهیگیری را می توان از فروشگاه های اطراف دریاچه اجاره کرد.

گلف

پکرا فضا و آب و هوای مناسب برای گلف را دارد و این ورزش سال ها قبل در اینجا معرفی شده. 20 زمین گلف در سطح استانداردهای جهانی در پکرا وجود دارد.

سوارکاری با اسب های Pony

یکی از راه های لذت بخش گردش در پکرا سوار شدن بر اسب های Pony است. سواری توسط اپراتورهای مخصوص سوارکاری در دره و تپه های اطراف سازماندهی می شود.

نظر خود را بیان کنید